O nás
Jsme rodinná parta kousek od Opavy a stejně jako vy jsme propadli kouzlu pokojových rostlin. Během péče o ně jsme vyvinuli rašeliníkové tyče, které konečně bezvadně fungují! Naše rašeliníkové tyče vyžadují
ABSOLUTNÍ MINIMUM ČASU A ÚSILÍ UDRŽET OPTIMÁLNĚ ZAVLAŽENÉ!
OBSAHUJÍ 2x - 6x VÍCE GRAMŮ RAŠELINÍKU NEŽ KONKURENČNÍ TYČE!
I při běžných pokojových podmínkách stačí při pravidelné závlaze pouze pár vteřin vašeho času. Už žádné vlhčení rozprašovačem, už žádný čas navíc!
To, že jsme propadli kytkám, se nám stalo v roce 2020. Začínali jsme asi jako většina, objevili jsme „Pokojovky“. Další facebookové skupiny věnující se rostlinám se tak nějak začaly přidávat samy. První nákup kytiček na sebe nenechal dlouho čekat, přišly první radosti, ale také první ztráty. Učení se, že květník a květináč není to samé, a že by se neměli kamarádit moc natěsno. Že obyčejný substrát pro pokojovky nebude pro Monsteru úplně to pravé ořechové. Že v zimě není potřeba lít do kytek kvanta vody každý týden. První potykání s třásněnkami nám taky počechralo peří a dodnes, když cokoli prolítne vzduchem, vytahujeme plamenomet. Pamatujeme naše „poprvé“, kdy jsme se třesoucí rukou jali šmiknout vrcholy Scandense, abychom kytičku zahustili. Poučili jsme se i cizojazyčně. Cože je to ten „spent node“ a to jako pěstují fakt v ubrousku při té „tissue culture“? Potos, pothos i photos jsme nahradili Epipremnem.
Témat k učení bylo opravdu mnoho. A jak jsme se snažili alespoň přiblížit se opravdovým odborníkům a mít doma něco hezkého, sáhli jsme v našich snahách po ledasčem. Dočkaly se i rašeliníkové tyče. Jak už tomu bývá, první pokus a nadšení z něj se rozpustilo jako pára nad hrncem. Pořídili jsme tyče, které se tvářily online skvěle, ale v praxi jsme už s nimi nebyli tolik spokojeni. Pořídili jsme tedy jiné a ještě další, ale výsledek byl stále stejný. Nebyli jsme spokojeni se stabilitou, pro udržení tyče vlhké jsme málem s rozprašovačem v ruce prošlapali koberec okolo kytky, ne a ne zabránit přelití. Vylívání přebytečné vody nás ničilo nebo bylo komplikované nastavení.
Zkusili jsme si tedy vyrobit rašeliníkové tyče sami na základě všech rad, kterých je v online kytkosvětě opravdu mnoho. A byla to dlouhá cesta. Přes knoty a různé provázky, které vedou vodu z útrob trubky, vatu, která stoprocentně zaručovala úspěch, vrtání děr různých průměrů do tyče, či různé druhy a kvality rašeliníku. Prošlo nám toho rukama opravdu hodně a není snad nápad a rada, kterou bychom nevyzkoušeli. Po několika měsících útrap, kdy jsme nezřídka měli chuť všechno naházet na hromadu a vzdát to, můžeme konstatovat jedno. Stále nejsme bohužel odborníci na kytky, hvězdám sociálních kytkosítí se ani neblížíme. Ale troufáme si říct, že jsme vymysleli dobrou a funkční rašeliníkovou tyč…
…tyčku pro kytičku – Kytyčku!
Víme, že jsme vyvinuli kvalitní produkt, který nám i všem jeho uživatelům nejen velmi usnadňuje práci, ale přináší hlavně radost a potěchu rostlinám. Doufáme, že se řady spokojených uživatelů budou i nadále rozšiřovat a že se vznikem tohoto e-shopu přijde tolik žádaný ucelený přehled všech informací o rašeliníkových tyčích - Kytyčkách... a že je jich opravdu mnoho!
Pro více informací o našich Kytyčkách Popis rašeliníkových tyčí - Kytyček.
Pokud už naše Kytyčky znáte, můžete přejít rovnou k jednotlivým kategoriím tyčí. Po výběru kategorie se dostanete do konfigurátoru, kde si svoji Kytyčku dle vašich preferencí jednoduše sestavíte.
Ať to roste!
vaše Lidka s rodinou